Tuya to chińska platforma zrzeszająca producentów elektroniki, programistów i inne podmioty tworzące rozwiązanie z zakresu inteligentnego budownictwa, automatyki oraz internetu rzeczy. Obecnie Tuya ma w ofercie ponad trzydzieści tysięcy produktów kompatybilnych z najpopularniejszymi standardami smart home, a swoim użytkownikom oferuje intuicyjną aplikację Tuya Smart Life, stale rozwijający się asortyment i wsparcie techniczne na najwyższym poziomie.

Czym jest Tuya

Tuya jest inicjatywą zrzeszającą producentów urządzeń i akcesoriów do inteligentnego budownictwa. Zasada działania jest bardzo prosta: chętni przedsiębiorcy mogą zgłosić się do firmy z własnym projektem, a po zatwierdzeniu urządzenia, przetestowaniu go i dostosowaniu do standardów Tuya (na przykład poprzez wbudowanie specjalnych autorskich modułów Tuya) model może trafić do sprzedaży, dołączając do asortymentu ponad trzydziestu tysięcy produktów kompatybilnych z systemem Tuya i aplikacją Tuya Smart Life. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość ujednolicenia standardów wykorzystywanych w Twojej instalacji automatyki domowej, co pozwala na wygodniejsze sterowanie wszystkimi urządzeniami i pełne wykorzystanie potencjału, jaki ma zintegrowany, perfekcyjnie skomponowany system smart home. Produkty Tuya współpracują z najpopularniejszymi protokołami komunikacyjnymi, między innymi Bluetooth, Wi-Fi, ZigBee czy GPRS, a dane przechowywane są na szybkiej, pojemnej i świetnie chronionej platformie typu chmura. 

Jakie produkty są dostępne w ofercie Tuya

Aplikacja Tuya Smart Life obsługuje blisko trzydzieści tysięcy produktów. Należą do nich między innymi inteligentne gniazdka, przekaźniki Wi-Fi, elementy instalacji oświetleniowych (żarówki, sterowniki), urządzenia AGD (oczyszczacze powietrza, inteligentne odkurzacze, piekarniki, czajniki i inne), systemy ochronne (czujniki, alarmy, kamery) oraz wiele innych. Ogromną zaletą produktów Tuya jest wysoki poziom oferowanego bezpieczeństwa, dzięki czemu użytkownicy nie muszą się obawiać ataku hakerskiego czy kradzieży danych osobowych. 

Automatykę domową Tuya znajdziesz w ofercie sklepu Botland.

Co znajdziesz w tej kategorii

W tej kategorii oferujemy szeroki wybór produktów Tuya. Znajdziesz tu między innymi inteligentne głowice termostatyczne do grzejników, dzięki którym będziesz mógł z łatwością sterować ogrzewaniem w budynku i utworzyć strefy grzewcze (nawet, jeżeli instalacja zamontowana w Twoim domu nie uwzględnia takiej możliwości), co pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i utrzymać optymalny komfort termiczny w mieszkaniu. Oferujemy również inteligentne żarówki LED o różnej jasności i temperaturze barwowej, które umożliwiają sterowanie z poziomu aplikacji na urządzeniu mobilnym. Takie oświetlenie oferuje niemal nieograniczoną możliwość personalizacji, łącznie z dostosowaniem jasności i koloru światła do preferencji użytkownika. Inteligentne żarówki Tuya są kompatybilne z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Home, a także mają możliwość programowania harmonogramów świecenia.

Inne produkty Tuya dostępne w naszym sklepie

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz również szeroki wybór czujników Tuya kompatybilnych ze standardem komunikacji ZigBee. Oferujemy między innymi sensory wykrywające otwarcie okien i drzwi, czujniki gazu ziemnego, czujniki temperatury i wilgotności oraz urządzenia pozwalające na detekcję ruchu przy wykorzystaniu promieniowania podczerwonego. W tej kategorii dostępne są także przekaźniki Wi-Fi z możliwością montażu dopuszkowego, co pozwala na ukrycie mniej estetycznych elementów instalacji smart home wewnątrz ścian. Dostępne są również sterowniki do bram z funkcją ustawiania harmonogramu pracy oraz timera. Urządzenia te mogą być zasilane napięciem sieciowym 230 V i sterowane za pośrednictwem aplikacji lub asystenta głosowego. W naszym asortymencie znajdziesz też moduł IoT ZigBee, który może stanowić centralę łączącą inteligentne urządzenia w Twoim systemie smart home.

 

 

Leave a comment

    Top